Zabiegi na twarz podporządkowane są Projektowi Kompleksowej Pielęgnacji, który oparty jest na założeniach udowodnionych naukowo, różnych biorytmów skóry oraz o najnowszej wiedzy  o jej procesie starzenia się. Według tej wiedzy pielęgnacja twarzy uzależniona jest od pór roku oraz rodzaju skóry. Program oznacza na początku nowej pory (jesień, zima, wiosna, lato) indywidualną kurację i odpowiednią kurację domową.
Czytaj więcej…

Celem programu jest:

  • 30-35 lat – zapobieganie starzenia się skóry
  • 35-45 lat – zwalczanie pierwszych oznak mijającego czasu
  • 45 lat i powyżej – zwalczanie wyraźnych oznak starzenia

Sezonowe biorytmy skóry a zabiegi na twarz.

Najnowsze badania nad skórą donoszą, że każde środowisko naturalne mając swoje własne sezonowe biorytmy (zmiany biologicznego rytmu życia) wywołuje w skórze różnego rodzaju stres. Każdy rodzaj skóry reaguje na sezonowe biorytmy inaczej. 
Wielu nie podejrzewa, że ​​nasze ciało, a w szczególności skóra, żyje zgodnie z własnym zegarem wewnętrznym, zgodnie z harmonogramem, którego często nie bierzemy pod uwagę lub nie uważamy za ważny. Stąd powstają te lub inne problemy skórne. Jeśli twoja pielęgnacja nie przyniesie Ci dobrego rezultatu, być może problemem nie są produkty kosmetyczne, ale fakt, że program pielęgnacji odbiega od harmonogramu, zgodnie z którym żyje Twoje ciało. Zapoznamy się z tym harmonogramem, aby poprawić urodę i zdrowie.

Jesień

Nadmierne wystawianie się na działanie słońca w okresie lata powoduje przyśpieszenie procesu starzenia się. W efekcie niezbędne jest przywracanie prawidłowej rownowagi funkcjonanej.

Zima

Regeneracja naskórka ulega spowolnieniu. Skóra musi odzyskać energię, zrekompensować straty i zrównoważyć swoje funkcje. Niezbędna jest kompleksowa kuracja ochronna i odżywienie.

Wiosna

Po okresie zimy skóra musi się przygotować do stresu gorącego sezonu, poprawiając wymianę komórkową. Konieczne jest teraz odtruwanie i przeciw-utlenianie, eliminacja toksyn.

Lato

Słońce nasila fotostarzenie. Skóra spala dużo energii w wyniku ekstremalnego stymulowania jej funkcji fizjologicznych. Niezbędna jest ochrona przed wolnymi rodnikami.