Zabiegi na twarz podporządkowane są Projektowi Kompleksowej Pielęgnacji, który oparty jest na założeniach udowodnionych naukowo, różnych biorytmów skóry oraz o najnowszej wiedzy  o jej procesie starzenia się. Według tej wiedzy pielęgnacja twarzy uzależniona jest od pór roku oraz rodzaju skóry. Program oznacza na początku nowej pory (jesień, zima, wiosna, lato) indywidualną kurację i odpowiednią kurację domową.

Celem programu jest:

  • 30-35 lat – zapobieganie starzenia się skóry
  • 35-45 lat – zwalczanie pierwszych oznak mijającego czasu
  • 45 lat i powyżej – zwalczanie wyraźnych oznak starzenia

Sezonowe biorytmy skóry:

Najnowsze badania nad skórą donoszą, że każde środowisko naturalne mając swoje własne sezonowe biorytmy (zmiany biologicznego rytmu życia) wywołuje w skórze różnego rodzaju stres. Każdy rodzaj skóry reaguje na sezonowe biorytmy inaczej.

Jesień

Nadmierne wystawianie się na działanie słońca w okresie lata powoduje przyśpieszenie procesu starzenia się. W efekcie niezbędne jest przywracanie prawidłowej rownowagi funkcjonanej.

Zima

Regeneracja naskórka ulega spowolnieniu. Skóra musi odzyskać energię, zrekompensować straty i zrównoważyć swoje funkcje. Niezbędna jest kompleksowa kuracja ochronna i odżywienie.

Wiosna

Po okresie zimy skóra musi się przygotować do stresu gorącego sezonu, poprawiając wymianę komórkową. Konieczne jest teraz odtruwanie i przeciw-utlenianie, eliminacja toksyn.

Lato

Słońce nasila fotostarzenie. Skóra spala dużo energii w wyniku ekstremalnego stymulowania jej funkcji fizjologicznych. Niezbędna jest ochrona przed wolnymi rodnikami.
Close Menu